به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم، گفت: باید از فرصت های فضای مجازی استفاده کنیم و برای آسیب های آن نیز برنامه ریزی داشته باشیم البته در  سال های گذشته کارهای بسیاری در این حوزه انجام شده اما نسبت به آنچه که  باید باشد و فضای مجازی تراز انقلاب اسلامی کارهای بسیاری باید انجام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از دریافت رای اعتماد مجلس شورای  اسلامی و حضور در نخستین جلسه دولت سیزدهم، ظهر روز پنج شنبه چهارم  شهریورماه با حضور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دفتر کار وزارت را  از محمد جواد آذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات تحویل گرفت.

زارع پور در جلسه ای که برای خیرمقدم به وزیر جدید ارتباطات برگزار شد، با اشاره به رای بالای نمایندگان مجلس، گفت: این رای بالا کار ما را سخت تر از گذشته کرد و امیدواریم با کار مجاهدانه، مدبرانه و متخصصانه به این اعتماد پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات و فضای مجازی تبدیل به بخش جدایی ناپذیری از زندگی مردم شده است، افزود: باید از فرصت های این فضا استفاده کنیم و برای آسیب های آن نیز برنامه ریزی داشته باشیم البته در سال های  گذشته کارهای بسیاری در این حوزه انجام شده اما نسبت به آنچه که باید باشد و فضای مجازی تراز انقلاب اسلامی کارهای بسیاری باید انجام شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات هم اکنون تبدیل به یک فناوری اجتماعی شده است، تصریح کرد: این فناوری تا اعماق زندگی مردم نفوذ کرده است و هر  تصمیمی که در این حوزه گرفته می‌شود تمام افراد جامعه و حتی اعضای خانواده  را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

وی خطاب به مدیران و معاونین وزارت ارتباطات تاکید کرد که تاکنون کار سختی داشته اید و از هم اکنون نیز کار شما سخت تر می شود و باید برای  پیشبرد برنامه ها همه با هم همکاری داشته باشیم و نگرانی های مردم را برطرف  کنیم.

زارع پور نگاه خود به این حوزه را یک نگاه ایجابی اعلام کرد و گفت:  ظرفیت هایی این حوزه با توجه به مولفه های فرهنگی کشور ما بسیار بیشتر از آسیب های آن است و این نگاه فرصت‌محور می تواند جایگاه جهانی ما را در حوزه  فناوری اطلاعات ارتقا دهد.

وی افزود: مردم انتظار دارند که فناوری اطلاعات بتواند مشکلات آنان را حل کند و کارآیی نظام ارتقا داده شود تا باعث رضایتمندی مردم شود. در نهایت  این رضایت مندی پشتوانه ای برای نظام می‌شود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: باید کاری کنیم که طعم شیرین فناوری در زندگی مردم چشیده شود و برای این منظور با نظر رییس جمهور تمام دستگاه ها و وزارتخانه های دولت برای تحقق این موضوع موظف به همکاری هستند.

وی با اشاره به اینکه باید نسبت به زحمات مدیران گذشته با انصاف برخورد  کرد، افزود: زحمات بسیاری در این حوزه با مدیریت مهندس آذری جهرمی کشیده  شده و فارغ از نگاه های سیاسی در حوزه زیرساخت ها اقدامات بسیار خوبی انجام  شده و در بسیاری از روستاها و مناطق محروم بخصوص در این شرایط کرونایی  دسترسی به ارتباطات نسبت به گذشته بیشتر شده است.

زارع پور تصریح کرد: مابقی روستاهایی که هنوز متصل نشده‌اند بر اساس  برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال 1401 از شبکه پایدار و پرسرعت بهره‌مند  می‌شوند.

وی، دسترسی عادلانه به ارتباطات را باعث تقویت نظارت های مردمی عنوان  کرد و با اشاره به مخالفت ها و مرارت‌های بسیار در سالهای گذشته، گفت: هم  اکنون همه افراد ارزش این اقدامات را می‌دانند.


برگرفته از سایت www.yjc.news